گیتی افروز

آموزش کاربرد هوش مصنوعی در کشاورزی

دوره‌ی کاربردهای هوش مصنوعی در صنعت کشاورزی


صفر تا صد
سطح

6
فصل

0
جلسه

0
ساعت

استاد

مهندس رضا استادی

توسعه دهنده بلاکچین و مشاور تکنولوژی

معرفی آموزش کاربرد هوش مصنوعی در کشاورزی

صنعت کشاورزی نقشی اساسی در رشد اقتصادی بلندمدت و تحولات ساختاری هر کشور دارد.  با رشد روزافزون جمعیت جهان، تقاضا برای محصولات کشاورزی نیز افزایش می‌یابد. پیش‌بینی می‌شود تا سال 2050، جمعیت دنیا به 10 میلیارد نفر برسد. از این رو، به علت محدودیت منابع طبیعی و خاک حاصلخیز، روش‌های سنتی دیگر پاسخگوی نیاز جمعیت در حال رشد جهان نخواهد بود. برای حل این مسئله دانشمندان در تلاش هستند با به کارگیری فناوری‌ هوش مصنوعی میزان بهره‌وری زمین‌های کشاورزی را افزایش دهند. هوش مصنوعی به طور بالقوه می‌تواند نحوه‌ی نگاه ما به کشاورزی را تغییر دهد و کشاورزان را قادر می‌سازد تا با تلاش کمتر به نتایج بهتری دست یابند. اما چگونه می‌توانیم از هوش مصنوعی برای کشاورزی پایدار استفاده کنیم؟ فرصت‌های هوش مصنوعی در کشاورزی چیست و هوش مصنوعی چگونه می‌تواند به ما در مقابله با چالش‌های موجود بر سر راه این صنعت کمک کند؟

مدیریت محصول با کاشت شروع می شود و با نظارت بر رشد، برداشت و ذخیره و توزیع محصول ادامه می‌یابد. در این دوره‌ی آموزشی شما با بروزترین و مدرنترین متدهای کشاورزی نوین آشنا می‌شوید و نحوه‌ی به کارگیری هوش مصنوعی در صنعت کشاورزی را می‌آموزید. این دوره‌ی آموزشی بر کاربردهای هوش مصنوعی در مدیریت داده‌های کشاورزی، مدیریت خاک، مدیریت محصول، مدیریت علف‌های هرز و مدیریت آفات تمرکز می‌کند.
همچنین، در طی این دوره آموزشی نحوه‌ی ترکیب هیدروپونیک و هوش مصنوعی را نیز به طور کامل خواهید آموخت.


عمده ترین مزایای استفاده از هوش مصنوعی در صنعت کشاورزی چیست؟


1) تصمیم گیری بهتر

کشاورزان می توانند داده های بسیار بیشتری را جمع آوری و پردازش کنند. تجزیه و تحلیل تقاضای بازار، پیش‌بینی قیمت‌ها و تعیین زمان مناسب برای کاشت و برداشت، چالش‌های کلیدی هستند که کشاورزان می توانند با هوش مصنوعی حل کنند.

2) برطرف کردن کمبود نیروی کار

کار کشاورزی سخت است و کمبود نیروی کار در این صنعت چیز جدیدی نیست. کشاورزان می توانند این مشکل را با کمک اتوماسیون حل کنند. تراکتورهای بدون راننده، سیستم‌های آبیاری و کود دهی و سمپاشی هوشمند، نرم‌افزار کشاورزی عمودی، و ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای برداشت، نمونه‌هایی از بهینه‌سازی هوش مصنوعی هستند.

3) صرفه جویی در هزینه‌ها

به کارگیری موثرترین شیوه‌های مدیریت داده‌ها به کشاورزان کمک می‌کند تا بهترین محصولات را با کمترین هزینه‌ تولید کنند.
مشاوره و ثبت نام

۰۹۱۴۶۰۰۳۰۰۲

۰۴۴۳۳۳۸۸۱۷۵

 

پرسش های متداول

احتمال دارد در آینده ای نه چندان، ربات ها (هوش مصنوعی) بخش عظیمی از کار نیروی انسانی را به خود اختصاص دهند.

سیستم‌های هوش مصنوعی به بهبود کیفیت و دقت کلی برداشت کمک می‌کنند که به عنوان کشاورزی دقیق شناخته می‌شود. فناوری هوش مصنوعی به تشخیص بیماری در گیاهان، آفات و تغذیه نامناسب مزارع کمک می کند. حسگرهای هوش مصنوعی می توانند علف های هرز را شناسایی کنند و سپس تصمیم بگیرند که کدام علف کش را در منطقه استفاده کنند.

در حال حاضر فاسال (Fasal )، یک پلت فرم مبتنی بر هوش مصنوعی برای اکوسیستم کشاورزی است که شرایط رشد را در مزرعه ثبت می کند و از علم داده و الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای پیش‌بینی در مزرعه  استفاده می‌کند.

سرفصل ها

دانلود نرم افزار موبایل آموزشگاه گیتی افروز

با دانلود و نصب این اپلیکیشن میتوانید از تمامی خدمات آموزش مجازی ما در گوشی هوشمند خود بهره مند شوید.

دانلود اپ اندروید