گیتی افروز

آموزش مصور سازی داده

تصویرسازی داده ها و انتقال موثر پیام


صفر تا صد
سطح

4
فصل

18
جلسه

50:40
ساعت

استاد

مهندس رضا استادی

توسعه دهنده بلاکچین و مشاور تکنولوژی

معرفی دوره مصورسازی داده

محور اصلی دوره آموزش مصورسازی داده، انتقال موثر پیام جهت تصمیم گیری های دقیق میباشد که یکی از مهم ترین مهارت های مورد نیاز برای هر فرد و سازمانی به شمار می رود.

چه به عنوان تحلیلگر داده، بخواهید پیام های مدنظرتان را به شیوه ای موثرتر انتقال داده و پیشنهادات داده محور ارائه دهید یا به عنوان مدیر کسب و کار، دانش لازم در زمینه علم داده را کسب نمایید، این دوره کاربردی مهارت بکارگیری موثر داده ها در روایتگری بصری، گزارشدهی ها و ارائه های تخصصی را آموزش میدهد.

 

مهمترین مزیت های دوره آموزش مصورسازی داده

 

  • پر کردن خلأ میان کسب و کار و داده 

کسب مهارت در زمینه بصری سازی موثر و شفاف داده ها جهت ارائه دیدگاه ها و پیشنهادات مبتنی بر داده

  • تعامل با مخاطبان

تلفیق مهارت های نرم و سخت جهت برقراری ارتباط و تعامل با مخاطبان از طریق داستان پردازی حرفه ای و مجموعه مهارت های فنی در زمینه دادهدوره دیداری سازی اطلاعات چه مهارت هایی را آموزش میدهد؟
 

تصویرسازی داده ها: 

این دوره با آموزش مصورسازی داده ها و ساخت داشبوردهای موثر برای مخاطبان شروع شده و در ادامه، به تکنیک های مصورسازی داده، داستان پردازی و انیمیشن ها برای ارائه های حرفه ای پرداخته می شود. در نهایت، شرکت کنندگان دوره به مهارت ارائه پیشنهادات و توصیه های مبتنی بر داده دست می یابند. 


  • انتخاب مناسب ترین روش ها و ابزارهای مصورسازی داده جهت تحلیل داده ها و ساخت داشبوردهای تعاملی  و جذاب با نرم افزار تابلو (Tableau)
  • شناسایی نیاز کاربران، تعیین سنجه های اصلی جهت طراحی داشبوردهای سازمانی یا سفارشی سازی شده
  • آموزش صفر تا صد تکنیک های داستان پردازی با داده ها از تعریف مشکل تا ساختاربندی ارائه، تعیین محدودیت داده ها و انجام تحلیل های نهایی


مشاوره و ثبت نام

شما میتوانید از طریق یکی از شماره های زیر، با کارشناسان آموزش آکادمی گیتی افروز در ارتباط باشید و پاسخ سوالات خود را به طور کامل و دقیق دریافت نمایید:

۰۴۴۳۳۴۶۵۵۷۵

۰۹۱۴۷۹۱۹۰۶۳

پرسش های متداول

تحلیل داده ها و ارائه آن ها به صورت حرفه ای جزو مهارت های پرتقاضا به شمار می رود. بر اساس یکی از تحقیقاتی که اخیرا در لینکدین صورت گرفت، ارائه داده یکی از ۱۰ مهارت پرتقاضا برای شرکت ها می باشد.  شرکت دانش بنیان گیتی افروز با همکاری متخصصان این حوزه به طراحی و برگزاری دوره تصویرسازی داده اقدام نموده است. طی این دوره آنلاین، دیداری سازی داده ها و بکارگیری آن جهت ارائه پیشنهادات شفاف و مبتنی بر داده به صورت پروژه محور آموزش داده می شود. شرکت کنندگان در این دوره، از طریق تلفیق تحلیل داده های کمی و کیفی و مصورسازی با مهارت های نرم، توانایی انجام ارائه ها، داستان پردازی ها و انتقال پیام حرفه ای را کسب می نمایند. 

هدف اصلی دوره آموزش مصورسازی داده، پیاده سازی مهارت های آموزش داده شده می باشد نه کسب یک موقعیت شغلی خاص. با این حال، مهارت هایی کسب شده، برای بسیاری از حوزه ها شامل کسب و کار، بازاریابی، آنالیز داده، مدیریت اجرایی و غیره مناسب و کاربردی خواهند بود. 

این برنامه برای دو دسته از مخاطبان به شدت پیشنهاد می شود: مدیران کسب و کار و کارشناسان داده. این دوره برای مدیران کسب و کار که نیاز به استفاده از داده ها برای برقراری ارتباطات موثر دارند، بسیار کاربردی خواهد بود و میتوانند از داستان پردازی با داده ها برای دستیابی به اهداف تجاری خود استفاده نمایند.  همچنین، این برنامه آموزشی آنلاین موجب ارائه موثرتر یافته ها و دستاوردها برای تحلیلگران و مهندسان داده، مهندسان یادگیری ماشین و سایر کارشناسان داده می شود. ارائه و نمایش مهم ترین بخش های داده موجب اثرگذاری شما در کسب و کار و صنعت مورد نظر خواهد شد.

دوره آنلاین آموزش تصویرسازی داده برای افرادی که آشنایی مقدماتی با تحلیل داده دارند مناسب است. برای مثال، آشنایی اولیه با مفاهیم آمار توصیفی مانند محاسبه معیارهای گرایش به مرکز (میانگین، میانه، مد)، معیارهای پراکندگی (واریانس، انحراف معیار) و توزیع ها (توزیع نرمال، چولگی) مورد نیاز است. همچنین، لازم است با آنالیز داده ها در اکسل، گوگل شیتز و غیره آشنا باشید. در صورت عدم  وجود چنین پس زمینه ای، نگران نباشید چراکه شرکت گیتی افروز تمامی مفاهیم آمار توصیفی که نیاز است را به طور کامل آموزش میدهد.

این دوره به گونه ای طراحی و برنامه ریزی شده است که بتوانید در انتهای دوره، ۴ پروژه را به صورت عملی اجرا نمایید. تخمین ما این است که دوره حدود ۳ الی ۴ ماه طول خواهد کشید، با این حال محدودیتی در تعداد جلسات وجود نداشته و تا زمان بکارگیری کامل مفاهیم آموزشی و کسب مهارت شرکت کنندگان ادامه خواهد داشت. 

شما میتوانید از طریق یکی از شماره های زیر، با کارشناسان آموزش آکادمی گیتی افروز در ارتباط باشید و پاسخ سوالات خود را به طور کامل و دقیق دریافت نمایید:۰۴۴۳۳۴۶۵۵۷۵ ۰۹۱۴۷۹۱۹۰۶۳

سرفصل ها
1
3 ساعت
مبانی مصورسازی داده

ارزیابی کیفیت مصورسازی داده و ایجاد مصورسازی های باکیفیت

2
3 ساعت
اصول طراحی

پیاده سازی بهترین روش های طراحی و بکارگیری مناسب ترین نمودارها بر اساس موقعیت

3
3 ساعت
مصورسازی در Tableau

- مصورسازی داده در نرم افزار تابلو - استفاده از سلسله مراتب داده ها، فیلترها، گروه ها، مجموعه ها و فیلدهای محاسبه شده - ایجاد مصورسازی های map-based در نرم افزار تابلو

4
3 ساعت
روایتگری با نرم افزار Tableau

- ساخت داشبوردهای تعاملی با نرم افزار تابلو - ایجاد داستان داده با استفاده از Storypoint در نرم افزار Tableau

1
3 ساعت
مرحله برنامه ریزی

- شناسایی و تعیین نیازهای کاربران - تعیین سطح گراف خوانی مخاطبان - تعیین سنجه های کلیدی قابل سنجش

2
3 ساعت
مرحله طراحی

- طراحی داشبورد با استفاده از اسکچ و وایرفریم - ساخت پروتوتایپ اولیه از داشبورد

3
3 ساعت
پروتوتایپ و فیدبک

- گردآوری فیدبک از کاربران داشبورد - اصلاح پروتوتایپ و تکمیل داشبورد نهایی

1
3 ساعت
تعریف مشکل

بیان شفاف مشکل در پروژه

2
3 ساعت
محدودیت ها و خطاها

- تعیین محدودیت های بالقوه و منابع خطا در تحلیل ها - ارائه پیشنهادات و هشدارهای مناسب

3
3 ساعت
ارائه های مبتنی بر داده

- ایجاد نقشه مسیر تحلیل ها شامل آنالیزهای برنامه ریزی شده - ارائه داستان داده در راستای پشتیبانی از مجموعه ای از توصیه های دقیق

4
2 ساعت
پروژه نهایی

ساختاربندی داستان داده همراه با تعریف مشکلات، ارائه پیشنهادات، انجام تحلیل، کسب بینش از داده و بیان محدودیت ها و خطاها

1
2 ساعت
تشریح انواع داستان داده

تعیین انواع مختلف داستان داده و نحوه شناسایی و بکارگیری آنها جهت بیان داستان های داده جالب

2
3 ساعت
ایجاد داستان در نرم افزار Tableau

- اضافه کردن تعامل به داستان های داده - ایجاد یک داستان داده تعاملی در Storypoint نرم افزار تابلو

3
3 ساعت
متحرک سازی داده

- آشنایی با کاربردهای متحرک سازی داده - ایجاد داشبوردهای پویا با صفحات Tableau

4
2 ساعت
انیمیشن و نریشین

- افزودن صدا و نریشن به داستان های داده با استفاده از Flourish - ایجاد داستان های تعاملی با استفاده از پلتفرم Flourish

5
2 ساعت و 40 دقیقه
پروژه نهایی

متحرک سازی یا انیمیت داستان داده و بررسی انواع داشبوردها

مبلغ سرمایه گذاری در دوره

4800000 تومان

دانلود نرم افزار موبایل آموزشگاه گیتی افروز

با دانلود و نصب این اپلیکیشن میتوانید از تمامی خدمات آموزش مجازی ما در گوشی هوشمند خود بهره مند شوید.

دانلود اپ اندروید