گیتی افروز

دوره IOT برای کشاورزی

بررسی راهکارهای هوشمند اینترنت اشیا در کشاورزی


پیشرفته
سطح

6
فصل

0
جلسه

0
ساعت

اساتید

دکتر مصطفی جهانگشای رضائی

دکترای تخصصی مهندسی صنایع

مهندس رضا استادی

توسعه دهنده بلاکچین و مشاور تکنولوژی

اطلاعات کلی دوره IoT در کشاورزی:

  • سطح دوره: پیشرفته
  • نوع دوره: آنلاین
  • پیش نیاز: ندارد
  • شروع ثبت نام: از همین امروز
  • محتوای دوره: تلفیق جدیدترین مباحث این حوزه + تخصص کارشناسان


دوره IoT در کشاورزی: آشنایی با راهکارهای

هوشمندسازی صنعت کشاورزی


در دوره IoT برای کشاورزی، مقدمه ای بر مفاهیم پایه ای و کاربردهای اینترنت اشیا (IoT) در کشاورزی و تاثیرات آن  مطرح می شود. همچنین، سیستم های مبتنی بر اینترنت اشیا که در زمینه تجهیزات کشاورزی و خدمات ابری قابل استفاده هستند بررسی می شود. 

شما در این دوره، به صورت پروژه محور و کاربردی با اجزای اصلی IoT شامل سخت افزار ( سنسورها بی سیم، کنترلرها، کامپیوترها و سیستم های شبکه ای) و نرم افزار آشنا خواهید شد. 


هدف از برگزاری دوره اینترنت اشیا در کشاورزی چیست؟


امروزه صنعت کشاورزی مساعد پذیرش ایده های جدید و راهکارهای نوآورانه برای تخصیص بهینه منابع، بهبود عملکرد و تصمیم گیری می باشد. یکی از این راهکارها، استفاده از اینترنت اشیا در کشاورزی است. 

اینترنت اشیا (IoT)، فرصت های جدیدی را پیش روی مهندسانی قرار میدهد که به دنبال پیاده سازی راهکارهای کشاورزی هوشمند هستند.

این دوره با مطرح کردن مفاهیم گسترده ای از کاربردهای IOT، شرکت کنندگان را برای کسب تخصص لازم کار در پروژه های هوشمندسازی کشاورزی آماده میکند. 


آنچه در این دوره یاد میگیرید:


  • درک کاربرد فناوری IoT در سیستم های کشاورزی و تاثیر آن بر روی کسب و کارهای این صنعت
  • شناخت معماری، عملکرد و قسمت های اصلی سیستم های IoT 
  • نحوه ی جمع آوری و تحلیل داده توسط اینترنت اشیا برای سیستم های تصمیم گیری کشاورزی
  • آشنایی با ابزارهای آماری جهت آنالیز داده های جمع آوری شده در کسب و کارهای کشاورزی مدرنمشاوره و ثبت نام

۰۴۴۳۳۳۸۸۱۷۵
۰۹۱۴۶۰۰۳۰۰۲پرسش های متداول

اینترنت اشیا در کشاورزی به استفاده از سنسورها، دوربین ها و سایر تجهیزات جهت تبدیل تمام بخش ها و اقدامات کشاورزی به داده ها تلقی می شود. 

راهکارهای هوشمند کشاورزی مبتنی بر IoT، سیستم هایی هستند که نظارت بر محصولات را به کمک سنسورهای نور، رطوبت، دما و غیره امکان پذیر نموده و سیستم آبیاری را اتوماتیک میکنند. همچنین کشاورزان میتوانند وضعیت زمین های زراعی را از هر جایی تحت کنترل داشته باشند.

صرفه جویی در زمان: به کمک این تکنولوژی به تلاش انسانی کمتری نیاز است که منجر به انجام سریعتر کارها میشود. بهبود جمع آوری اطلاعات: به کمک سیستم های مبتنی بر IOT  میتوانید فرآیند جمع آوری اطلاعات را ارتقا بخشیده و تصمیمات دقیق تری اتخاذ نمایید. افزایش امنیت: با در اختیار داشتن سیستم هایی که تمام اقدامات و بخش ها را یکپارچه می کنند، می توانید امنیت و اثربخشی را به شدت بهبود دهید.

کشاورزی هوشمند به معنی به کارگیری فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی مدرن (ICT) در کشاورزی بوده که به انقلاب سبز سوم معروف است.

شرکت هایی مانند Cowlar، HerdDogg، Hortau، FieldIn، Pycno, و غیره در حال استفاده از اینترنت اشیا در کشاورزی هستند. در سایر حوزه ها نیز، شرکت های قدرتمندی مانند آمازون، مایکروسافت، آی بی ام، سیسکو، اوراکل، اینتل، گوگل و غیره از IoT در فرآیندهای داخلی خود استفاده میکنند.

سرفصل ها

فروش ویژه

4900000 تومان

دانلود نرم افزار موبایل آموزشگاه گیتی افروز

با دانلود و نصب این اپلیکیشن میتوانید از تمامی خدمات آموزش مجازی ما در گوشی هوشمند خود بهره مند شوید.

دانلود اپ اندروید